Piątek, 15 Listopada 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Ostatnie zgłoszenia szkód

2017-08-02 11:32:46

Gmina Trzydnik Duży kończy przyjmowanie zgłoszeń szkód, które powstały po gradobiciu w drugiej połowie lipca. Rolnicy mogą składać odpowiednie dokumenty do piątku 4 sierpnia.

Nawałnica zniszczyła uprawy rzepaku, malin i zbóż szczególnie w okolicach wsi Olbięcin, Dębowiec i Wólka Olbięcka. - Na razie szczegółowe informacje o stratach przekazało kilkunastu rolników, ale spodziewamy się, że pod koniec tygodnia liczba ta będzie zdecydowanie większa. Wielkość strat będzie znana dopiero gdy swoją pracę zakończy gminna komisja, która już weryfikuje w terenie informacje od poszkodowanych - mówi zastępca wójta gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg.

Po zebraniu wszystkich danych gmina prześle zbiorczą informację o szkodach do wojewody lubelskiego, a rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc państwa. Aby było to możliwe najpierw trzeba złożyć oświadczenie o powstałych stratach na formularzach, które są dostępne w pokoju numer 15 oraz na stronie internetowej gminy. Należy w nich wpisać m.in. numery działek wszystkich upraw zgodnie ze złożonym wnioskiem na dopłaty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz dołączyć kopię tego wniosku.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.