Piątek, 15 Listopada 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: "Mała ojczyzna - wspólna sprawa"

2015-06-16 06:45:01

Grą terenową uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym zakończyli realizację projektu pod hasłem "Małą ojczyzna - wspólna sprawa". Jego oficjalne podsumowanie odbyło się w poniedziałek 15 czerwca, podczas spotkania z udziałem m.in. wójta Franciszka Kwietnia.

W czasie warsztatów i spotkań, organizowanych w ramach projektu w maju i czerwcu, gimnazjaliści poznawali zasady funkcjonowania samorządu, uczyli się samodzielności, a także szukali pomysłów na zaktywizowanie rówieśników do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności. Spotkania odbywały się w formule "nauki przez zabawę", a prowadzili je wolontariusze, przeszkoleni przez Fundację Rozwoju Wolontariatu, którzy uczestniczyli również w poniedziałkowej grze terenowej. - Ze względu na padający deszcz z niektórych zadań musieliśmy zrezygnować, ale główne cele zostały zrealizowane - ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową koordynatorka projektu Angelika Stasiak.

W urzędzie gminy gimnazjaliści z pomocą wolontariuszy wypełniali zeznanie podatkowe, a podczas spotkania ze strażakiem z OSP w Woli Trzydnickiej poznawali, m.in. zasady rekrutacji do takich jednostek oraz uczyli się udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy projektu pracowali w grupach, a podczas poniedziałkowego podsumowania wszyscy odebrali gratulacje i nagrody od wójta Franciszka Kwietnia.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.