Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Ku chwale niepodległej

2017-11-07 11:19:17

"Wolność. Kocham i rozumiem" - pod takim hasłem mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą obchodzić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość, organizowana przez wójta, miejscowy ośrodek kultury i gimnazjum, odbędzie się już w czwartek 9 listopada.

Obchody rozpoczną się o 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, ale wcześniej, organizatorzy zapraszają na Bieg Niepodległości, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w rozszerzonej formule, i tradycyjny turniej warcabowy. Biuro zawodów ulicznych zostanie otwarte o 9.00, a zawodnicy wyruszą na 1,5-kilometrową trasę pół godziny później. Będą to uczniowie wszystkich gminnych placówek oświatowych, ale mogą do nich dołączyć także inni biegacze. W podobnych zawodach, które odbywały się w poprzednich latach, startowali tylko gimnazjaliści.

Gdy zawodnicy będą się zmagać z rywalami, dystansem i czasem, w trzydnickim gimnazjum będzie się odbywać tradycyjny turniej warcabowy. W tym przypadku uczestnicy też nie muszą się wcześniej zapisywać, wystarczy się zgłosić przed rozpoczęciem zawodów. Rozstrzygnięcie turnieju odbędzie się w tym samym miejscu, natomiast najlepsi biegacze odbiorą trofea podczas uroczystości w ośrodku kultury.

Rozpocznie ją spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu gimnazjalistów, a potem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni legionowych.

Obchodom będzie towarzyszyć podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejszy pejzaż Wisły", organizowanego przez GOK w roku "królowej polskich rzek". Spośród ponad 40 propozycji jury przyznało w czterech kategoriach wiekowych 14 nagród i 11 wyróżnień. Prace laureatów będzie można oglądać na pokonkursowej wystawie, która będzie czynna w ośrodku kultury przez miesiąc.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

© 2009-2018 ias24.eu.