Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Jak przeciwdziałać chorobom stawów?

2017-12-05 12:02:29

Nadwaga, stres i brak ruchu mogą prowadzić do chorób zwyrodnieniowych stawów, głównie u starszych ludzi. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą porozmawiać o tym jak przeciwdziałać tym schorzeniom ze specjalistą i autorem wielu książek oraz wykładowcą Januszem Dąbrowskim. Prelekcja odbędzie się w czwartek 7 grudnia o 15.30 w miejscowym ośrodku kultury.

Stawy spełniają w naszym organizmie ogromną rolę. Ich prawidłowe funkcjonowanie zależy przede wszystkim od właściwego zaopatrzenia w składniki pokarmowe i tlen, a złe odżywianie może powodować zmiany zwyrodnieniowe stawu, które wiążą się z silnym bólem i w konsekwencji mniejszą aktywnością ruchową. Janusz Dąbrowski przekonuje, że brak ruchu to także utrata sił życiowych i samodzielności, zwłaszcza w przypadku starszych osób. Jego zdaniem są jednak sposoby na rozwiązanie tych problemów, sprawdzone przez tysiące ludzi, o których będzie mówić podczas czwartkowego spotkania w trzydnickim ośrodku kultury.

Prelekcja na temat chorób zwyrodnieniowych stawów jest jednym z elementów programu "Akcja Senior", zainicjowanej przez GOK i wójta gminy Trzydnik Duży Franciszka Kwietnia. Odbywające się od kilku miesięcy warsztaty, spotkania edukacyjne, terapeutyczne i artystyczne oraz zabawy i wycieczki rekreacyjne mają spowodować, że mieszkańcy w wieku co najmniej 60 lat zechcą wyjść z domu i spotkać się z innymi seniorami, aby dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz zdobywać nową wiedzę i nowe umiejętności.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

© 2009-2018 ias24.eu.