Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Gminny konkurs plastyczny o Wiśle

2017-10-07 16:51:32

W roku "królowej polskich rzek" Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszy pejzaż Wisły". Prace można zgłaszać przez kilka najbliższych tygodni, a rozstrzygnięcie jest planowane podczas obchodów Święta Niepodległości.

Tegorocznym zmaganiom artystycznym towarzyszą słowa Jana Pawła II, który 1 czerwca 1987 roku w Gdyni powiedział m.in.: "Wisła - rzeka wszystkich ziem polskich, rzeka naszych dziejów. Od stuleci - zanim jeszcze imię Polski pojawiło się w annałach historii - ona już toczyła swoje wody od Karpat, od śląskich Beskidów, gdzie ma swe źródła (...) Rzeka, milczący świadek życia pokoleń, ich rodzenia się i umierania. Ich twórczych wysiłków związanych z gruntowaniem wszystkiego, co Polskę stanowi. Ich zmagań, czasem zmagań na śmierć i życie, ażeby utrzymać i zabezpieczyć to, co ojczyste, co jest wspólnym dorobkiem i wspólnym dziedzictwem. Wisła...".

Propozycje wiślanych pejzaży, zgłoszone w konkursie trzydnickiego ośrodka kultury, mogą być wykonane farbami plakatowymi, akwarelami, pastelą, kredką lub olejem. Jury będzie je oceniać w czterech kategoriach wiekowych, od przedszkolaków, przez uczniów klas I - III i IV - VII szkół podstawowych po gimnazjalistów.

Wszystkie prace należy dostarczyć do końca października osobiście lub pocztą na adres: Gminny Ośrodek Kultury, Trzydnik Duży 3, 23-230 Trzydnik Duży. Propozycje przesłane pocztą elektroniczną nie będą oceniane.

Pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.goktrzydnik.com.pl, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać także telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.