Piątek, 28 Lutego 2020

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Gminne święto plonów w Węglinie

2019-08-14 06:37:04

Dożynki w gminie Trzydnik Duży od tego roku będą się odbywać rotacyjnie. W niedzielę 18 sierpnia pierwszymi gospodarzami będą, oprócz wójta, sołectwa Węglin i Węglinek, a w kolejnych latach święto plonów będzie organizowane w innych dużych sołectwach.

- Trzydnik Duży przez kilka lat gościł rolników, ich rodziny i pozostałych gości na miejscowym stadionie. Tutaj mamy bardzo dobrą infrastrukturę, potrzebną do organizacji tego typu uroczystości, ale mieszkańcy innych miejscowości też chcieliby się sprawdzić w takiej roli. Spełniając te postulaty w tym roku zapraszamy do Węglina, a potem do innych miejscowości, także do Trzydnika Dużego - wyjaśnia powody swojej decyzji wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Niedzielne obchody rozpocznie o 13.00 msza święta w kościele w Węglinie, podczas której rolnicy będą dziękować za tegoroczne plony. Po eucharystii korowód dożynkowy przejdzie na plac przy remizie OSP Węglin, gdzie nastąpi przekazanie chleba i prezentacja wieńców dożynkowych. Funkcję starostów będą w tym roku pełnić - sołtys Węglinka - Małgorzata Kot i sołtys Węglina - Marcin Skoczylas. To oni przekażą tradycyjny bochen, wypieczony z tegorocznych zbóż wójtowi Krzysztofowi Serafinowi, a potem podzielą chleb między uczestników uroczystości.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.