Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Drugi dzień kreatywnego myślenia

2017-11-05 08:21:12

Reprezentacje wszystkich szkół z gminy Trzydnik Duży przygotowują się do drugiego Międzyszkolnego Dnia Kreatywnego Myślenia. W tym roku odbędzie się on pod koniec listopada, a motywem przewodnim są "Zmysły - zwiadowcy mózgu".

Szkolne drużyny pracują już od dłuższego czasu, ponieważ do wykonania mają sporo pracy. Jedne robią z surowców wtórnych model maszyny do testowania zmysłów dla przybyszów z innej planety, którzy mają rozwinięte zupełnie inne zmysły niż mieszkańcy Ziemi. Drugie zadanie polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentu, który ma wyjaśnić w jaki sposób bodźce świata zewnętrznego oddziaływują na nasze zmysły i co z tego wynika. Uczniowie przygotowują również scenki teatralne z udziałem człowieka przyszłości, posiadającego nowy zmysł, który okaże się niezbędny w ziemskiej rzeczywistości za 100 lat.

Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentują podczas finału, który odbędzie się w hali sportowej trzydnickiego gimnazjum i będzie otwartych dla publiczności. Prezentacjom będą towarzyszyć wykłady, pokazy i występy artystów z miejscowego ośrodka kultury.

Pierwszy dzień kreatywnego myślenia odbył się w tym samym miejscu przed rokiem, a towarzyszyło mu hasło "Podróż niejedno ma imię". Jedną z atrakcji były wtedy interaktywne pokazy z wynalazkami Leonarda da Vinci. W tym roku organizatorzy również szykują niespodzianki, ale szczegółów na razie nie chcą zdradzać.


(fot. arch. H. Flisa)

© 2009-2018 ias24.eu.