Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Czy będą pieniądze na połączenie ważnych dróg?

2017-10-08 15:39:07

Gmina Trzydnik Duży jest wśród samorządów, które czekają na podział pieniędzy z rządowego "Programu rozwoju infrastruktury gminnej i powiatowej". Jeśli otrzyma dotację wykona kolejny fragment trasy Wola Trzydnicka - Agatówka, który połączy drogę wojewódzką 855 Olbięcin - Stalowa Wola z powiatową Trzydnik Duży - Agatówka - Salomin.

- Chodzi o odcinek o długości około 700 metrów, który na razie tylko w części jest wyłożony asfaltem, a reszta jest utwardzona tłuczniem. Nawierzchnia jest w bardzo złym stanie, a inwestycja jest dość poważna, ponieważ ze względu na ukształtowanie terenu musimy wykonać m.in. dwa zbiorniki na wody opadowe. Teraz przy większym deszczu albo roztopach woda płynie w poprzek drogi - tłumaczy wójt Gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Kosztorysowa wartość inwestycji to około 1 miliona 200 tysięcy złotych. Połowę środków samorząd może otrzymać z budżetu państwa, a resztę zapewni razem z Powiatem Kraśnickim.

Samorządy, które starają się o dotacje, liczą na decyzje o podziale środków przed końcem roku, tak by zimą przygotować przetargi na wykonanie robót, które są planowane na 2018 rok.

W obecnym naborze przy rozpatrywaniu wniosków obowiązują nowe kryteria oceny. Dodatkowe punkty są przyznawane m.in. samorządom o dochodach niższych niż średnia w województwie oraz na inwestycje w obszarach, na których występuje najwyższe ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.


(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

© 2009-2018 ias24.eu.