Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Czerwony guzik życia

2018-01-29 06:49:37

Zapewnić szybką i skuteczną reakcję w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia osobom, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność, wymagają wsparcia. Taki jest główny cel "czerwonego guzika życia", z którego będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy gminy Trzydnik Duży.

Radni zgodzili się na przystąpienie do projektu, realizowanego przez gminy i Powiat Kraśnicki dzięki wsparciu Unii Europejskiej. W sumie samorządy wyposażą ponad 130 osób w specjalne bransoletki z tak zwanym przyciskiem życia, który pozwoli łączyć się z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej i w razie potrzeby wezwać pomoc. W urządzeniu przypominającym zegarek będą zapisane m.in. dane osobowe, wiek, grupa krwi, uczulenia, zdiagnozowane choroby, przepisane leki i dane kontaktowe najbliższych osób.

"Bransoletka życia" pełni także funkcję nadajnika z czujnikiem, który wykrywa na przykład utratę przytomności czy upadek i automatycznie przekazuje takie informacje do całodobowego Centrum. To tutaj zapadają decyzje kto może w konkretnej sytuacji najszybciej dotrzeć do osoby, która potrzebuje pomocy. Mogą to być zarówno przedstawiciele służb porządkowych, na przykład policji, ratownicy medyczni, członkowie rodziny albo sąsiedzi.

© 2009-2018 ias24.eu.