Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Będzie "Pracownia Orange" w GOK

2017-10-26 15:41:20

Dzięki zaangażowaniu internautów w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku powstanie nowoczesna "Pracownia Orange". To nagroda w ogólnopolskim plebiscycie, organizowanym przez Fundację Orange, która utworzy pracownie tylko w 26 placówkach kraju.

Głosowanie zakończyło się w miniony piątek, a oficjalne wyniki zostały ogłoszone w czwartek 26 października. Spośród ponad 60 placówek ze wsi i miasteczek do 40 tysięcy mieszkańców, które brały udział w finałowej rozgrywce, 16 pracowni zostanie utworzonych w bibliotekach i ośrodkach kultury, które zdobyły największe poparcie internautów w swoim województwie. O pozostałych 9 lokalizacjach decydowała liczba głosów oddanych na poszczególne ośrodki bez względu na to z jakiego są regionu. W tej drugiej grupie z liczbą 9826 głosów znalazł się GOK w Trzydniku Dużym, który w województwie lubelskim wyprzedziły tylko Piotrowice w gminie Strzyżewice.

Dyrektor trzydnickiego ośrodka Ewa Sobota cieszy się nie tylko z wyniku, ale również z poparcia internautów spoza gminy, a nawet z innych części kraju, na przykład z Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Jednocześnie dziękuje za głosy i zapowiada, że placówka już przygotowuje pomieszczenie, w którym znajdzie się nowa pracownia. Do dyspozycji odwiedzających będą w niej m.in. trzy laptopy z oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne, konsole Play Station 4 i nowe meble. Wszystko ma być dostarczone i zainstalowane przez organizatorów plebiscytu z Fundacji Orange do końca tego roku, a potem udostępniane mieszkańcom co najmniej 5 godzin przez 5 dni w tygodniu.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

© 2009-2018 ias24.eu.