Wtorek, 18 Czerwca 2019

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Będzie dotacja na świetlicę w Łychowie

2018-10-12 13:17:10

Mieszkańcy Łychowa Gościeradowskiego w gminie Trzydnik Duży będą mieć lepsze warunki do spotkań, zebrań i okolicznościowych imprez. Samorząd zmodernizuje miejscową świetlicę wiejską, w której swoją siedzibę ma również OSP, a pieniądze na ten cel otrzyma z Unii Europejskiej.

Wniosek w sprawie remontu budynku w Łychowie Gościeradowskim jest na ogłoszonej niedawno liście rankingowej projektów, które zostały zaakceptowane do dofinansowania. - W budynku, który pochodzi z lat 50. minionego wieku trzeba wymienić dach, dobudować pomieszczenia na sanitariaty i zamontować ogrzewanie, którego nie ma. Chcemy także docieplić ściany i wykonać nową elewację - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Kolejnym krokiem w realizacji tej inwestycji będzie podpisanie umowy o przyznaniu dotacji, wprowadzenie jej do gminnego budżetu i ogłoszenie przetargu na wykonanie robót. - Całą procedurę, łącznie z wyborem wykonawcy, planujemy zakończyć do wiosny - zapowiada wójt Kwiecień.

Szacuje się, że prace mogą kosztować prawie 1 milion złotych, z czego około połowy to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.