Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Akcja "Uszyj maseczkę" zakończona

2020-05-28 11:46:21

Ponad 5 tysięcy maseczek uszyli przez kilka tygodni mieszkańcy gminy Trzydnik Duży. Ostatnie trafią w czwartek 28 i piątek 29 maja do Trzydnika Dużego Kolonii i Trzydnika Małego. Wcześniej były rozdawane we wszystkich sołectwach w gminie.

Inicjatorami akcji "Uszyj maseczkę" byli wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz Tomasz Mularczyk. Od 16 kwietnia szyjący zużyli kilka tysięcy materiału oraz niezliczone ilości nici i gumek. Największą grupę wśród krawcowych stanowiły członkinie kół gospodyń wiejskich w Łychowie Gościeradowskim, Rzeczycy Księżej, Łychowie Szlacheckim, Rzeczycy Ziemiańskiej, Liśniku Małym, Woli Trzydnickiej, Węglinie i Olbięcinie. Szyli również indywidualni mieszkańcy gminy i pracownicy ośrodka kultury. Dowożeniem materiału i akcesoriów oraz odbiorem maseczek zajęła się koordynatorka akcji - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota. Z kolei o ich dystrybucję zadbali druhowie z 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, którymi kierował Ryszard Ziarno z urzędu gminy. Pracownicy urzędu zajmowali się również pakowaniem maseczek, by jak najszybciej zostały przekazane do potrzebujących.

Oprócz mieszkańców, którzy otrzymali maseczki na podstawie liczby osób wpisanych do deklaracji śmieciowych, z efektów wspólnej akcji będą korzystać pracownicy miejscowej poczty i urzędu gminy.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.