Uroczystość uświetnił występ Janusza Pawlicha z kapeli siennickiej i uczennicy miejscowej szkoły podstawowej Mai Gwardy.
Julian Kubina urodził się 19 kwietnia 1925 roku i od młodości angażował się w życie społeczne. Był członkiem Związku Młodzieży Wiejskiej RP Wici i Batalionów Chłopskich, a podczas II wojny światowej aż do wyzwolenia pracował w gospodarstwie wuja, dzięki czemu udało mu się uniknąć wywózki na roboty przymusowe do Niemiec. W czasie okupacji wspierał lokalne formacje w walce z okupantem, a po wojnie został wcielony do Junackich Hufców Pracy i skierowany do pracy w okolicach Międzylesia. Służbę wojskową pełnił w Żarach, gdzie ukończył szkołę podoficerską w stopniu porucznika. Za swoje poglądy polityczne był aresztowany i więziony na zamku w Lublinie. W 1960 roku wstąpił do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, a od 1990 przynależy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2007 roku jest prezesem Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Siennicy Różanej.
Mimo swojego wieku pan Julian wciąż angażuje się w organizację wielu uroczystości i kultywowanie tradycji niepodległościowych. Za często okazywaną pomoc i życzliwość cieszy się wśród ludzi ogromnym szacunkiem i zaufaniem. Za swoją działalność był wielokrotnie doceniany odznakami i medalami. Julian Kubina otrzymał m.in. Kombatancki Krzyż Zwycięstwa Narodów Sprzymierzonych w II Wojnie Światowej, medale za zasługi dla pożarnictwa oraz Medal "Za zasługi dla Ruchu Ludowego" im. Wincentego Witosa.
(fot. UG Siennica Różana)