Z kolei wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik zauważył, że taka inwestycja jak w Siennicy Różanej jest ewenementem w skali kraju. - Takich obiektów, które należałoby odrestaurować jest jeszcze wiele, a ten dwór jest wyzwaniem i inspiracją dla pozostałych samorządów, które mają podobne budowle. Rząd przeznacza na to duże środki, dlatego warto bliżej się przyjrzeć istniejącym możliwościom - zaapelował Bolesław Gzik.
Prof. Janusz Jutrzenka Trzebiatowski w swoim wystąpieniu podkreślał, że sztuka nie zna granic, a poezja, muzyka i sztuki piękne "powinny wkraczać w nasze życie przepełnione dobrem i humanizmem. - Tym dobrem będziemy się mogli dzielić w gminie, województwie i miejmy nadzieję, także w spokojnej Europie - stwierdził prof. Trzebiatowski.
Nowy obiekt poświęcił metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik, który zwracał uwagę, że kultura jest zadaniem, postawionym człowiekowi przez Boga. - Czyńcie sobie ziemię poddaną. To wszystko co człowiek dodaje do natury, korzystając z daru wolności, z umysłu i z mądrości, którą go Bóg obdarza, jest pięknym zadaniem, bo wszystko co dobre i szlachetne przybliża nas do stwórcy - powiedział metropolita lubelski.
(fot. CK w Siennicy Różanej)