Niedziela, 19 Kwietnia 2026

Parczew: Dni Miasta z zespołem „Pectus”

2011-07-07 06:16:21



Parczew świętuje 610 rocznicę nadania praw miejskich. Część obchodów odbyła się w miniony weekend, ale to nie koniec atrakcji. W sobotę 16 lipca burmistrz miasta, dom kultury i Radio Lublin zapraszają na jubileuszowe Dni Parczewa.

Blok imprez rozpocznie się już o 14.00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pokazami walk w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. W części sportowej organizatorzy zachęcają do udziału w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Wśród planowanych konkurencji są m.in.: wyścigi w workach, rzut gumowcem do celu, przetaczanie opony ciągnikowej i wyścigi z jajkiem w parach. Będą też bardziej tradycyjne zawody w przeciąganiu liny, siatkówce strzelaniu z wiatrówki, podnoszeniu 17-kilogramowego ciężarka i rzutach do kosza. O 17.00 odbędzie się międzypaństwowy mecz piłkarski, w którym zmierzą się reprezentacje Parczewa i ukraińskiego Lubomla.

O dobrą zabawę podczas sobotniego festynu zadbają Ivan Komarenko i zespół „Madar”, a gwiazdą wieczoru będzie grupa „Pectus”, znana m.in. z takich przebojów jak: „Jeden moment”, „To co chciałbym ci dać” i „Oceany”. Jubileuszowe Dni Parczewa zakończy pokaz sztucznych ogni.

(fot.arch.UM Parczew)

Informacje

Urząd Miejski w Parczewie
ul.Warszawska 24
21-200 Parczew
tel 83 355-12-24
fax 83 355-12-26
www.parczew.com
sekretariat@parczew.com
© 2026 ias24.eu