Piątek, 06 Grudnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Udany występ na festiwalu piosenki turystycznej

2019-05-21 16:32:19

Artyści z gminy Obsza zostali docenieni przez jury 27. Konkursu Piosenki Turystycznej "Śpiewanie na polanie" w Józefowie. Wśród najstarszych wykonawców drugą nagrodę zdobyła Beata Mach z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, natomiast w najmłodszej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymał dziecięcy zespół z miejscowego ogniska muzycznego, które prowadzi Tadeusz Kubów.

- Wróciliśmy na tę imprezę po kilkuletniej przerwie, a Beata Mach wystąpiła na niej po raz pierwszy. W swoim debiucie zdobyła drugą nagrodę, śpiewając z własnym akompaniamentem gitarowym - relacjonuje Tadeusz Kubów, który był ze swoimi podopiecznymi w Józefowie.

Beata Mach uwiodła jurorów wykonaniem piosenek "Gloria" i "Jaworzyna", a wystąpiła w kategorii uczniów najstarszych klas podstawówek, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Z kolei zespół z ogniska muzycznego, występujący w kategorii uczestników z klas IV - VI, wykonał utwory "Szkolny rock'n'roll" i "Buty rajdowe". W 31-osobowej grupie, która otrzymała wyróżnienie, było 6 muzyków i 25 wokalistów.

Łącznie podczas tegorocznego festiwalu "Śpiewanie na polanie" w Józefowie zaprezentowało się 14 solistów i zespołów z powiatów biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego oraz z Lublina. Ich występy oceniali - Barbara Rabiega z zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego oraz aktor Teatru "Perfomer" i multiinstrumentalista z Zamościa Michał Dudziński.


(fot. MOK Józefów)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.