Czwartek, 17 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Radni o dokończeniu drogi i wyborach

2018-03-20 16:48:41

Budowa drogi powiatowej Różaniec Drugi - Babice zostanie dokończona. Podczas sesji we wtorek 20 marca rada gminy postanowiła przekazać na ten cel 150 tysięcy złotych.

- Razem z Powiatem Biłgorajskim realizowaliśmy tę inwestycję przed trzema laty. Prace były prowadzone na odcinku o długości około 10 kilometrów, ale prawie 600-metrowy fragment biegnie przez grunty Nadleśnictwa Józefów, które nie zgodziło się na wykonanie robót. Teraz samorząd powiatowy chce skorzystać z tak zwanej specustawy i dokończyć prace - tłumaczy w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Podczas wtorkowej sesji radni przyjęli również dwie uchwały w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze, ich granic i liczby radnych, wybieranych w tych okręgach. W porównaniu z poprzednimi wyborami samorządowymi rada proponuje jedną zmianę, dotyczącą wyborców z Olchowca i Dorboz. - W związku z tym, że Dorbozy to bardzo małe sołectwo w poprzednich wyborach do tego okręgu była przyłączona część mieszkańców Olchowca. Taki podział powodował jednak niezadowolenie niektórych mieszkańców i, by uniknąć takich sytuacji, w najbliższych wyborach chcemy, żeby mieszkańcy wybierali przedstawicieli do rady w swoich sołectwach - wyjaśnia wójt Placek, który ma nadzieję, że na takie rozwiązanie zgodzi się komisarz wyborczy w Zamościu. To jedyna zmiana, dotycząca granic okręgów w jesiennych wyborach samorządowych.

Radni zgodzili się także na przekazanie pieniędzy na pokrycie kosztów pobytu mieszkańców gminy Obsza w Środowiskowym Domu Samopomocy, prowadzonym przez Gminę Tarnogród i kierowania bezdomnych zwierząt do schroniska, które prowadzi Miasto Zamość.


(fot. arch. UG Obsza)

© 2009-2019 ias24.eu.