Wtorek, 26 Stycznia 2021

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Rada za likwidacją szkoły w Woli Obszańskiej

2020-09-30 18:21:23

Przedszkole w Woli Obszańskiej będzie nadal funkcjonować, natomiast miejscowa szkoła podstawowa powinna zostać zlikwidowana - uznała Rada Gminy Obsza. Podczas sesji w środę 30 września radni przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji placówki ze względu na brak uczniów.

- W szkole dla klas I - III w bieżącym roku szkolnym mieliśmy zaledwie troje dzieci, w tym dwoje w najmłodszej klasie i jedno w najstarszej. Zasugerowaliśmy rodzicom, by posłali swoje pociechy do szkoły w Obszy, gdzie mają lepsze warunki do nauki i rozwoju, i opiekunowie uczniów zgodzili się na takie rozwiązanie - wyjaśnia wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Nauczyciele z Woli Obszańskiej znaleźli zatrudnienie w innych placówkach oświatowych, natomiast budynek w całości będzie wykorzystywany na potrzeby istniejącego w nim od kilku lat przedszkola, zajmującego dotąd tylko jedną z trzech kondygnacji.

Te i inne argumenty za likwidacją szkoły w Woli Obszańskiej poparli wszyscy radni, biorący udział w środowych obradach. Gmina ma już także opinię Kuratorium Oświaty w Lublinie, które nie będzie się sprzeciwiać decyzji samorządu, ale do zamknięcia całej procedury jest jeszcze potrzebna uchwała rady gminy, już nie o zamiarze, lecz o likwidacji placówki.


(fot. UG Obsza)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.