Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Przygraniczny rajd rowerowy

2017-07-19 17:01:15

Przygraniczne rajdy rowerowe na styku gmin Obsza w Lubelskiem i Stary Dzików na Podkarpaciu mają szanse na stałe miejsce w kalendarzu wspólnych imprez obydwu gmin. Pierwsza wyprawa, która odbyła się przed rokiem była na tyle udana, że organizatorzy zapraszają do udziału w tegorocznym rajdzie.

Cykliści wyruszą na trasę w ostatnią niedzielę lipca, ale na listę startową można się zapisywać już teraz. To propozycja raczej dla dorosłych rowerzystów, a do przejechania będzie około 50 kilometrów. Uczestnicy rajdu z gminy Obsza wystartują z placu przy miejscowym ośrodku kultury i pojadą do Koziejówki, gdzie dołączy do nich grupa z gminy Stary Dzików. Razem pojadą później przez Ułazów do Starego Lublińca, gdzie jest planowany czas na regenerację i dalej przez Zamch i Obszę do Woli Obszańskiej. W lesie na granicy gmin Obsza i Stary Dzików, powiatów - biłgorajskiego i lubaczowskiego oraz województw - lubelskiego i podkarpackiego odbędzie się wspólne ognisko, kończące wyprawę.

Zainteresowani mogą się zapisywać do 27 lipca telefonicznie pod numerem: 84 689 10 02 wewnętrzny 50 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: kultura@obsza.pl.

Tydzień wcześniej, także na polanie w lesie między Wolą Obszańską a Moszczanicą, odbędą się 32. Spotkania z Kulturą, organizowane przez gminne ośrodki kultury w Obszy i Starym Dzikowie. Tym razem prawdopodobnie po raz pierwszy w dotychczasowej historii tej imprezy na plenerowej scenie zaprezentują się wykonawcy spoza Europy, czyli polonijny Zespołu Pieśni i Tańca "Łowicz" z Kanady oraz grupa "Jumbo Africa", złożona z zagranicznych studentów, którzy uczą się w Polsce.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.