Wtorek, 20 Listopada 2018

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

2017-12-13 11:30:55

Czy w gminie Obsza jest bezpiecznie? Jak często dochodzi do przestępstw czy wykroczeń? Czego powinny się wystrzegać starsze osoby? To tylko wybrane tematy debaty społecznej, która w piątek 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Gminy Obsza.

Do udziału w dyskusji organizatorzy zapraszają radnych i sołtysów, przedstawicieli jednostek samorządowych, a także innych mieszkańców gminy. Debata ma ich przekonać, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu może zależeć także od nich samych, a pretekstem do wymiany poglądów będzie prezentacja mapy zagrożeń i aplikacji "Moja Komenda".

Pomysłodawcy spotkania wierzą, że będzie to dobra okazja do ustalenia czego najbardziej obawiają się mieszkańcy gminy Obsza, co należy zrobić, by przeciwdziałać ewentualnym zagrożeniom i jaką rolę ma w tym pełnić dzielnicowy.

Piątkowe spotkanie jest elementem ogólnopolskiego programu "Dzielnicowy bliżej nas", którego celem jest ułatwienie kontaktu funkcjonariuszy z mieszkańcami. W praktyce policyjnej zdarza się, że dzielnicowi muszą wykonywać wiele zadań policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mają zbyt wiele czasu, by zainteresować się sprawami mieszkańców. Autorzy programu przekonują, że nawet najlepiej wyposażona policja nie będzie dobrze wykonywać swoich obowiązków jeśli mieszkańcy nie będą jej ufać.


(fot. mswia.gov.pl)

© 2009-2018 ias24.eu.