Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Polubić ludzi!

2017-12-01 14:05:41

Co łączy Kamila Stocha, Michała Żebrowskiego, Barbarę Kurdej-Szatan, Wojciecha Szczęsnego i... Gimnazjum w Obszy? Wszyscy wspierają akcję "Szlachetna paczka", w której uczniowie z Obszy biorą udział po raz drugi.

Podczas dyskoteki andrzejkowej, w czwartek 30 listopada, gimnazjaliści ze szkolnego koła wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód zostanie wykorzystany na pomoc wybranej rodzinie. - Ciast i innych łakoci było mnóstwo. To czego nie udało się sprzedać na "kiermaszu słodkości" nie zmarnuje się, bo nasi wolontariusze odwiedzają teraz różne instytucje, na przykład urząd gminy czy bank oraz pozostałe szkoły w gminie, kusząc podniebienia pracowników i licząc na dobrowolne datki - relacjonuje dyrektor Gimnazjum w Obszy Ewa Bodys-Teterycz. Uczestnicy zabawy wzięli również udział w głosowaniu na najlepsze prace plastyczne, które powstały w ramach konkursu "Promujemy pomoc drugiemu człowiekowi". Wyniki będą znane za kilka dni, a pokonkursową wystawę można oglądać na szkolnym korytarzu.

Akcja, którą koordynują opiekunki koła wolontariuszy Beata Mazurek i Katarzyna Zawojska-Przybylak, to nie tylko kiermasz na andrzejkowej zabawie. Gimnazjaliści przygotowali także pudełka z informacją o "Szlachetnej paczce", do których klienci mogą wrzucać dary.

© 2009-2019 ias24.eu.