Wtorek, 02 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Papieskie rocznice w szkole w Zamchu

2019-10-17 12:24:12

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zamchu przez cały rok obchodzą rocznice, związane z postacią swojego patrona.

W ramach projektu "Nasz dar na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II" placówka organizuje specjalne lekcje, konkursy, pokazy oraz zajęcia integracyjne, a w środę 16 października, oprócz pogadanek nawiązujących do 41. rocznicy historycznego konklawe, odbyła się projekcja filmu "Totus Tuus".

Tego samego dnia obradowało jury konkursu plastycznego "Śladami Jana Pawła II", który odbywał się od września pod patronatem wójta gminy Obsza Andrzeja Placka i proboszcza parafii w Zamchu księdza Henryka Pokory. - Artystyczna rywalizacja miała międzywojewódzki charakter, ponieważ oprócz dzieci i młodzieży ze szkół w gminie Obsza, prace zgłosili również plastycy z zaprzyjaźnionych szkół papieskich w Łukowej oraz w Oleszycach i Lisich Jamach w powiecie lubaczowskim na Podkarpaciu - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową koordynatorka projektu Małgorzata Pachla. Spośród najmłodszych autorów z klas I - III pierwsze nagrody odbiorą Martyna Pikuta i Wiktor Sikorski z SP Łukowa oraz Oliwia Majcher z SP Zamch. Drugie miejsca zajęli: Kacper Sęga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Piotr Komosa z SP Obsza i Kacper Stolarz z SP Babice. Na trzecie nagrody zasłużyli - Agata Osuch, Zuzanna Pukała, Wiktoria Majkowska i Milena Bździuch z SP Łukowa, a na liście wyróżnionych znaleźli się: Antoni Gdyra i Zofia Lisowska z SP Babice, Martyna Typek z SP Obsza i Lena Czajkowska z SP Wola Obszańska. Całe podium w kategorii uczniów klas IV - VI zajęli plastycy z SP Zamch. Zdaniem jurorów najlepszą pracę przygotowała Wiktoria Wołoszyn, drugą nagrodę otrzymają Matylda Machnio i Aleksandra Droździel, a trzecia trafi do Wiktorii Grandy. Wśród uczniów klas VII - VIII członkowie komisji przyznali nagrody kolejno - Katarzynie Sarzyńskiej z SP Obsza, Marcie Zdunek z SP Babice i jej szkolnej koleżance Amelii Grzywnie.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.