Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Orkiestra czeka

2017-09-27 06:49:14

Orkiestra Dęta w Obszy poszukuje nowych członków. Doświadczenie nie jest najważniejsze, bo prowadzący zespół deklarują, że mogą pracować nawet z kandydatami, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z muzykowaniem.

- Na razie mamy w orkiestrze ponad 20 osób, ale skład się zmienia, ponieważ nasi członkowie to często młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają do nowych szkół i nie mogą pogodzić dalszej nauki z występami. Szukamy kandydatów w wieku co najmniej 10 lat, a górnej granicy nie określamy, bo chętnie przyjmiemy także dorosłych, jeśli chcą do nas dołączyć - deklaruje prowadzący orkiestrę Michał Giza. Obecnie występują w niej muzycy od uczniów w wieku szóstej klasy szkoły podstawowej po 60-latków. Z najnowszych "nabytków" zespołu grę na flecie poprzecznym i saksofonie altowym rozpoczęły dwie osoby, a niebawem ma do nich dołączyć młoda klarnecistka.

Próby orkiestry odbywają się raz w tygodniu, a zainteresowani muzykowaniem mogą się zgłaszać do Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

Kandydaci na muzyków, którzy chcą się indywidualnie uczyć gry na instrumentach mogą się jeszcze zapisywać na zajęcia w miejscowym ognisku muzycznym. Lekcje dla przyszłych pianistów, keyboardzistów, akordeonistów, gitarzystów i perkusistów oraz wokalistów prowadzi instruktor Tadeusz Kubów.

Natomiast pierwsze zajęcia grup tanecznych, które po wakacyjnej przerwie ma poprowadzić nowy instruktor, są planowane na październik.


(fot. arch. GOK w Obszy)

© 2009-2018 ias24.eu.