Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Nowe książki i czytelnicy

2017-09-22 14:33:58

Biblioteka Publiczna w Obszy zachęca czytelników do korzystania z nowości wydawniczych. Niedawno księgozbiór placówki wzbogacił się o ponad 70 nowych pozycji, a to nie jedyne zakupy w tym roku.

- Czekamy jeszcze na decyzję w sprawie przyznania środków przez Bibliotekę Narodową. Jeśli je otrzymamy średnia zakupów ostatnich lat powinna być utrzymana. Dzięki wsparciu samorządu gminnego i Biblioteki Narodowej rocznie nasz księgozbiór powiększa o około 700 - 750 pozycji - ocenia Krystyna Padiasek z biblioteki w Obszy.

Dokonując zakupów placówka kieruje się przede wszystkim sugestiami czytelników, którzy w ostatnim czasie najchętniej sięgają po pozycje związane z II wojną światową. - To zarówno pozycje dokumentalne, jak i literatura piękna, osadzona w wojennych realiach. Pocieszające jest to, że wśród wypożyczających takie książki jest spora grupa młodzieży, którą coraz częściej interesują pozycje związane także z wydarzeniami wojennymi na Zamojszczyźnie. Mam nadzieję, że to nie jednorazowy przypadek lecz stała tendencja, którą postaramy się podtrzymać, uzupełniając na bieżąco nasz księgozbiór, który w tej chwili liczy około 13 tysięcy pozycji - dodaje Krystyna Padiasek.

Miejscowa książnica dba również o pozostałych czytelników, w tym dzieci i młodzież, a w promocji czytelnictwa i porządkowaniu księgozbioru pomaga Koło Przyjaciół Biblioteki, które tworzą głównie uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjaliści.


(fot. BP w Obszy)

© 2009-2018 ias24.eu.