Niedziela, 24 Marca 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Mundial, strongmani i "Łzy"

2018-06-17 12:54:03

W ostatnią niedzielę czerwca warto się wybrać do Obszy. Podczas tegorocznego "AGRO-Pikniku" odbędą się drugie zawody strongmanów, uczestnicy imprezy razem obejrzą mecz polskiej reprezentacji na Mundialu, a gwiazdą wieczoru będzie zespół "Łzy".

Plac przy kościele w Obszy wypełni się maszynami rolniczymi, środkami ochrony roślin i stoiskami firm tytoniowych, a pokazom będzie towarzyszyć wiele innych atrakcji.

Od 15.00 na plenerowej scenie będą występować młodzi artyści, związani z miejscowym ośrodkiem kultury, w tym uczestnicy zajęć tanecznych i ogniska muzycznego, które prowadzi Tadeusz Kubów.

W II Zawodach Strongmanów o Puchar Wójta Gminy Obsza ma wystartować 8 zawodników. - Będą wśród nich Dariusz Błaszczyk i Mateusz Wrzesiński, którzy zajęli odpowiednio - drugie i trzecie miejsca w niedawnych Mistrzostwach Polski. Przed rokiem Dariusz Błaszczyk startował także w eliminacjach do zawodów Arnold Classic, organizowanych w Stanach Zjednoczonych przez Arnolda Schwarzeneggera, a w tym roku do zwycięstwa w mistrzostwach kraju zabrakło mu zaledwie 0,5 punktu - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej pomysłodawca i główny organizator turnieju w Obszy Łukasz "Mendelejew" Lipka. Oprócz już wymienionych na liście startowej są inni czołowi strongmani w Polsce: Piotr Kowalewski, Mateusz Mamut, Adam Pietrzyk, Dariusz Nowosielski i Maciej Krzykała.

© 2009-2019 ias24.eu.