Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Międzykontynentalne spotkania kultur

2017-07-17 06:50:58

Nie tylko międzynarodowy, ale nawet międzykontynentalny charakter będą mieć tegoroczne Spotkania z Kulturą na granicy gminy Obsza w Lubelskiem i Stary Dzików na Podkarpaciu. Organizowana po raz 32 impreza odbędzie się w niedzielę 23 lipca.

Miejscem spotkania będzie polana w lesie między Wolą Obszańską w gminie Obsza i Moszczanicą w gminie Stary Dzików. - W ciągu ponad 30 lat tylko dwa razy zmienialiśmy lokalizację, ale to miejsce zawsze cieszyło się największym powodzeniem. Zmienia się trochę program naszej imprezy, ale wspólną cechą pozostaje prezentacja folkloru z obydwu regionów oraz kultury mniejszości, które dawniej były obecne na tych terenach, czyli na przykład Łemków, Cyganów czy Żydów. Listę wykonawców uzupełniamy popularnymi zespołami muzyki rozrywkowej - podkreśla Bożena Bednarczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starym Dzikowie organizuje festyn.

W dotychczasowej historii imprezy występowali już artyści m.in. z Ukrainy czy Słowacji, a tym razem publiczność obejrzy występy polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca "Łowicz" z Kanady czy grupy "Jumbo Africa", którą tworzą studiujący w Polsce wykonawcy z Czarnego Lądu. - Taką mamy tradycję, że występy polskich artystów przeplatamy koncertami zespołów zagranicznych. Do tej pory byli to jednak głównie wykonawcy z Europy, a w tym roku przekraczamy artystyczne granice i chyba po raz pierwszy będziemy gościć zespoły spoza Starego Kontynentu - dodaje dyrektor Bednarczuk.

© 2009-2018 ias24.eu.