Niedziela, 24 Marca 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Kulinaria i kultura na granicy

2018-07-12 06:48:13

Potrawę z kaszy gryczanej, deser z malinami i nalewkę mają przygotować do oceny jurorów uczestnicy konkursu kulinarnego, towarzyszącego tegorocznym Spotkaniom z Kulturą na granicy gmin Obsza i Stary Dzików. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone podczas imprezy 22 lipca, ale chętni mogą się zgłaszać tylko do końca tego tygodnia.

- Na razie udział w konkursie zgłosiły tylko koła gospodyń wiejskich, ale szansę na wykazanie się umiejętnościami kulinarnymi mają także indywidualni uczestnicy. Być może pierwszy raz w historii naszej rywalizacji taka sytuacja zdarzy się teraz - mówi Bożena Bednarczuk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, który wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starym Dzikowie organizuje festyn na styku województw lubelskiego i podkarpackiego.

Tak jak przed rokiem na scenie w lesie między Wolą Obszańską w gminie Obsza i Moszczanicą w gminie Stary Dzików, będą występować artyści nie tylko spoza Polski, ale nawet z innego kontynentu. Tym razem wśród wykonawców będzie dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Krakusy" z Calgary w Kanadzie oraz "Polanie znad Dniepru" z Kijowa.

Nie zabraknie również rodzimych artystów, w tym wokalistów i muzyków z gminy Obsza. Swoje zdolności zaprezentują miejscowa orkiestra dęta i uczestnicy zajęć w ognisku muzycznym, które w GOK w Obszy prowadzi Tadeusz Kubów. Z kolei Gminę Stary Dzików będzie reprezentować grupa "Radsoł", a wieczorem zagrają "Freeborn Brothers" i "Power Play".


(fot. arch. GOK w Obszy)

© 2009-2019 ias24.eu.