Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Hej kolęda kolęda!

2018-01-07 08:12:59

Mieszkańcy gminy Obsza będą mieć w tym roku więcej okazji do wspólnego kolędowania. W sobotę 6 stycznia w miejscowym ośrodku kultury odbył się Gminny Konkurs Kolęd w wykonaniu dorosłych zespołów śpiewaczych, w piątek 12 stycznia na swoje występy zapraszają członkowie ogniska muzycznego, a dwa dni później uczestnicy dorocznego Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej.

- Dwie ostatnie grupy artystów do tej pory występowały podczas jednego przeglądu, najpierw jako przedstawiciele poszczególnych szkół, a potem także ogniska muzycznego. W tym roku postanowiliśmy rozdzielić te wydarzenia, by dać mieszkańcom podwójną okazję do wspólnego posłuchania i śpiewania kolęd - wyjaśniają organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

W działającym przy tej placówce ognisku swoje zdolności artystyczne rozwijają zarówno wokaliści, jak i młodzi muzycy, w tym perkusiści, gitarzyści czy uczący się się gry na instrumentach klawiszowych. Wszyscy zaprezentują się w GOK w piątek 12 stycznia o 17.00.

Część z nich wystąpi także w tegorocznym Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej, który odbędzie się w tym samym miejscu w niedzielę 14 stycznia o 15.00. Będzie to już siódma edycja tej imprezy, ale po raz pierwszy będzie ona mieć formułę konkursu, a wystąpią w niej tylko dzieci i młodzież z miejscowych placówek oświatowych. Udział w przesłuchaniach zapowiadają uczniowie ze szkół w Babicach, Obszy, Olchowcu, Woli Obszańskiej i Zamchu oraz maluchy z "Bajkowego Przedszkola" w Woli Obszańskiej.

Zarówno koncert ogniska muzycznego, jak i szkolny przegląd twórczości są otwarte dla publiczności.


(fot. arch. GOK w Obszy)

© 2009-2019 ias24.eu.