Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Obsza
Obsza 36
23-413 Obsza

tel 84 689 10 02
fax 84 627 34 09
www.obsza.pl
sekretariat@obsza.pl
Newsletter

Obsza: Dożynki na polanie

2017-08-27 10:36:24

Kilka wsi odwiedzi w tym roku korowód dożynkowy w gminie Obsza. Poprowadzą go Sylwia Pawłowska z Obszy i Jerzy Wójcik z Woli Obszańskiej. Święto plonów odbędzie się na polanie przy lesie między Wolą Obszańską a Moszczanicą w niedzielę 3 września.

Uroczystość rozpocznie się w południe dziękczynną mszą świętą w kościele parafialnym w Obszy, po której uczestnicy święta przejadą uroczyście na miejsce dożynkowego festynu. Starostowie pojadą jako pierwsi dorożką, za którą ustawi się Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy i delegacje poszczególnych miejscowości z wieńcami. Organizatorzy apelują o przyozdobienie platform i ciągników, jadących w korowodzie, a mieszkańcom, którzy będą widać uczestników na trasie przejazdu obiecują słodkie upominki. Trasa przejazdu została wyznaczona w ten sposób, by dożynkowy korowód obejrzało jak najwięcej ludzi, dlatego wiedzie z Obszy przez Dorbozy, Babice i Wolę Obszańską.

Podczas festynu na polanie zaprezentują się zespoły śpiewacze z Obszy i Woli Obszańskiej, grupa taneczna ośrodka kultury i Kapela "Wygibusy" z Biłgoraja, ale lista wykonawców nie jest zamknięta. Ponadto organizatorzy zapraszają na biesiadę sarmacką i góralską oraz do zabawy z przebojami zespołu "Abba", które wykona "Lolek Orkiestra" z Zamościa, a najmłodszym uczestnikom polecają gry, zabawy i konkursy w wiosce indiańskiej.


(fot. arch. UG Obsza)

© 2009-2018 ias24.eu.