Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Wśród najlepszych "Przebudzonych do życia"

2018-04-17 18:40:37

Ewa Skrzypiec z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowodworze jest jedną z najlepszych recytatorek w regionie. W wojewódzkim finale 12. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" uczennica z Nowodworu otrzymała wyróżnienie.

Podczas przesłuchań, które odbyły się w poniedziałek 16 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, jury doceniło jej interpretację wiersza "Rozmowy z kamieniem" Wisławy Szymborskiej i fragmentu "Małego księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. - Ewa Skrzypiec wystąpiła w finale wojewódzkim już po raz trzeci z rzędu, ale tegoroczne wyróżnienie to jej największy sukces. Konkurencja była ogromna i jak przyznawali sami jurorzy wybór reprezentantów województwa na finał krajowy był ogromnie trudny - relacjonuje Henryka Walczak, która przygotowywała do rywalizacji siódmoklasistkę z Nowodworu. Choć nazwa konkursu wskazuje, że biorą w nim udział gimnazjaliści, w związku z reformą oświaty w tegorocznej edycji startowali także uczniowie klas siódmych szkół podstawowych.

To jedyna ogólnopolska impreza dla recytatorów w tym wieku. Jej finał krajowy odbędzie się w drugiej połowie maja w Bielsku-Białej.


(fot. PSP w Nowodworze/H. Walczak)

© 2009-2019 ias24.eu.