Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Urząd otwarty

2020-05-25 10:09:42

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od poniedziałku 25 maja urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli. W Urzędzie Gminy Nowodwór większych zmian nie będzie, ponieważ pracownicy i tak byli dostępni dla osób załatwiających urzędowe sprawy.

- Najczęściej mieszkańcy przychodzili po to, by opłacić podatki, odebrać zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze albo uregulować opłaty śmieciowe. Kasa urzędu była czynna i to się nie zmienia. Zrezygnujemy tylko z dzwonka, który był przy wejściu, używanego głównie po to, by usprawnić obsługę interesantów i regulować liczbę osób, przebywających jednocześnie w urzędzie - mówi wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

Jednocześnie przypomina, że jak we wszystkich miejscach publicznych interesantów obowiązują obostrzenia, dotyczące ochrony osobistej. - Odwiedzający urząd powinni być zaopatrzeni w maseczki, a przy wejściu trzeba zdezynfekować dłonie. Pracownicy, którzy przyjmują interesantów również używają maseczek, ale gdy nie maja kontaktu z osobami z zewnątrz pracują normalnie - dodaje Ryszard Piotrowski.

Kasa urzędu jest czynna, ale władze gminy zalecają dokonywanie wpłat z tytułu podatków czy opłat śmieciowych oraz regulowanie innych należności bezpośrednio na konta za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Aktualne pozostają również apele o załatwianie spraw, które nie wymagają wizyty w urzędzie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub poprzez platformę e-PUAP.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.