Sobota, 06 Czerwca 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Uniwersytecka nagroda dla młodego plastyka

2019-04-26 19:32:42

Szkoła Podstawowa w Nowodworze ma swojego przedstawiciela w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Wśród uczniów, którzy odebrali nagrody w piątek 26 kwietnia w Lublinie był Sasza Garelli z klasy I.

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Artystyczny UMCS zaprosili do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych klas I - VI. Ich zadaniem było przygotowanie plakatu, nawiązującego do hasła tegorocznych obchodów Dnia Ziemi - "Chrońmy nasze gatunki".

Sasza Garelli zgłosił rysunek, wykonany akwarelą i kredką z hasłem "Ratujmy Ziemię", za który jury przyznało mu drugą nagrodę w kategorii autorów z klas I - III. To kolejny sukces 8-letniego artysty w konkursie plastycznym. - W ostatnich miesiącach jego prace były również oceniane w konkursach świątecznych kartek i szopek bożonarodzeniowych, a także prac przygotowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. We wszystkich zdobywał nagrody i jeśli pojawią się kolejne szanse zapewne także z nich korzysta, bo właściwie nie rozstaje się z ołówkiem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej mama Saszy - Małgorzata Garelli, która towarzyszyła młodemu artyście podczas uroczystości w Lublinie.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.