Sobota, 11 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Szkoły wracają

2020-05-25 16:56:56

Od poniedziałku 25 maja w szkołach podstawowych można organizować konsultacje dla ósmoklasistów oraz zajęcia dla klas I - III. W gminie Nowodwór zainteresowanie powrotem do szkół nie jest zbyt duże.

W Szkole Podstawowej w Grabowie Szlacheckim konsultacje dla ósmoklasistów z przedmiotów egzaminacyjnych, czyli języka polskiego, języka angielskiego i matematyki są rozplanowane na cały tydzień, ale na razie chętnych nie ma. - Każdego dnia do dyspozycji młodzieży są nauczyciele innego przedmiotu, a uczniowie, którzy chcą skorzystać z ich wsparcia powinni to do nich zgłosić najpóźniej dzień przed ich rozpoczęciem - przypomina dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik. Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów klas I - III są zawieszone do 7 czerwca, a głównym powodem jest brak zainteresowania ze strony rodziców.

Konsultacje dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze odbywają się w środy i piątki. - Dotychczas zgłosiło się na nie około 12 uczniów, którzy będą pracować w 3 - 4-osobowych grupach. Młodzież będzie korzystać z pomocy nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych, czyli języka polskiego, języka angielskiego i matematyki - mówi dyrektor SP w Nowodworze Małgorzata Gągała. Tak jak w Grabowie Szlacheckim, zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III są zawieszone.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.