Środa, 27 Stycznia 2021

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Szkoła w Jakubówce wśród najlepszych

2020-11-26 12:18:03

Uczniowie z niewielkiej szkoły czy miejscowości też potrafią osiągać sukcesy w konkursach wojewódzkich. Przykładem może być Szkoła Podstawowa w Jakubówce w gminie Nowodwór, do której uczęszcza 25 uczniów, i która została laureatem konkursu "Razem chronimy środowisko", organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie filmu dokumentującego działania uczniów na rzecz ochrony środowiska. Praca zgłoszona przez szkołę w Jakubówce znalazła się wśród 25 prezentacji, nagrodzonych 14 tysiącami złotych, z przeznaczeniem na doposażenie pracowni biologicznych.

- Nasz film nagraliśmy w czasie, gdy szkoły były jeszcze otwarte. Uczniowie pokazali w nim m.in.: jak oszczędzają wodę w łazienkach i prąd, wyłączając światło, gdy nie jest potrzebne, jak opiekują się ekologicznymi domkami dla owadów zapylających, jak segregują śmieci i sadzą drzewka owocowe w otoczeniu szkoły. W swojej pracy ujęli również jak zbierali makulaturę dla jednego z hospicjów albo rezygnowali z dojazdu do szkoły samochodem z rodzicami przesiadając się na bardziej ekologiczny środek transportu, czyli rower - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową koordynatorka konkursu Anna Pilzak. Nauczycielka biologii w SP Jakubówce ma podwójny powód do satysfakcji, ponieważ drugim laureatem z powiatu ryckiego jest szkoła w Owni w gminie Ryki, w której również koordynowała działania uczniów.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.