Niedziela, 22 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: SP Grabów Szlachecki dla rodaków ze Wschodu

2017-12-11 10:42:39

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór ma swój udział w tegorocznej akcji pomocy Polakom ze Wschodu "Rodacy - Rodakom".

Przygotowywanie świątecznych paczek trwało kilka tygodni, a podsumowanie zbiórki z udziałem przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych i innych instytucji odbyło się w niedzielę 10 grudnia w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Była to już osiemnasta taka akcja, organizowana z inicjatywy senatora Stanisława Gogacza, przez puławskie Stowarzyszenie "Przeszłość - Przyszłości", ale szkoła z Grabowa Szlacheckiego włączyła się w nią po raz pierwszy.

- Przez prawie trzy tygodnie dzieci, nauczyciele i rodzice przynosili zabawki, polskie książki dla dzieci i dorosłych oraz trwałą żywność, które zostały podzielone na paczki dla Polaków, mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Wszystkie dary zostały przekazane polskiemu konsulowi na Ukrainie i w najbliższych dniach mają trafić do naszych rodaków z obwodu łuckiego - relacjonuje dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.

Zbiórkę koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu, działające w ramach samorządu uczniowskiego pod opieką Karoliny Mateńki. Na niedzielnej gali, podsumowującej akcję "Rodacy - Rodakom", szkołę z gminy Nowodwór reprezentowały dyrektor Katarzyna Słabik i jedna z opiekunek SU Marta Pawelec.


(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)

© 2009-2018 ias24.eu.