Sobota, 19 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Rocznicowy konkurs recytatorski

2018-03-25 08:16:11

Krzysztof Kamil Baczyński, Maria Konopnicka, Władysław Broniewski i Adam Mickiewicz. Utwory m.in. tych autorów będą prezentować uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim podczas konkursu recytatorskiego "Patriotyzm w literaturze". Rywalizacja odbędzie się we wtorek 27 marca, a najlepsi mogą liczyć na wymierne nagrody.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają m.in. dodatkowe oceny celujące, a wszyscy uczestnicy - bardzo dobre z języka polskiego.

Powalczą o nie reprezentanci wszystkich klas szkoły w Grabowie Szlacheckim, którzy będą recytować wiersz lub fragment prozy o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej. Zgodnie z regulaminem teksty można prezentować z podkładem muzycznym, w odpowiedniej charakteryzacji lub korzystać z rekwizytów.

Konkurs "Patriotyzm w literaturze" jest organizowany z kilku okazji. W ten sposób uczniowie z Grabowa Szlacheckiego chcą włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Poezji, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100-lecia odzyskania niepodległości. Ta ostatnia rocznica będzie też okazją do organizacji konkursu plastycznego i koncertu pieśni patriotycznych. Ze względu na 100-lecie odzyskania niepodległości szczególny charakter będą mieć również obchody dnia patrona szkoły, które tym razem odbędą się na pikniku w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.


(fot. arch. SP w Grabowie Szlacheckim)

© 2009-2019 ias24.eu.