Sobota, 20 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Reelekcja wójta i nowi radni

2018-10-22 17:14:56

Urzędujący wójt gminy Nowodwór w powiecie ryckim Ryszard Piotrowski wygrał niedzielne wybory i będzie pełnić tę funkcję kolejną kadencję. Większość nowych radnych nie zasiadała w radzie mijającej kadencji, a do obsadzenia jednego z mandatów było potrzebne losowanie.

Startującego z Komitetu Wyborczego Wyborców "Nasza Mała Ojczyzna" Nowodwór obecnego wójta poparło 66,25 procent głosujących. Jego kontrkandydatem był Janusz Konopka, zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy "SLD - Lewica Razem".

W jednym z 15 okręgów Jerzy Jabłoński i Aleksandra Wąsik uzyskali identyczne poparcie wyborców, dlatego o tym kto znajdzie się w radzie gminy zadecydowało losowanie. Ostatecznie mandat obejmie Jerzy Jabłoński, startujący z KWW "Nasza Mała Ojczyzna" Nowodwór, który jest jednym z ośmiorga nowych radnych. Ten sam komitet będą w nowej radzie reprezentować kolejni debiutanci - Urszula Stachnio, Maryla Szalej i Zbigniew Kowalczyk, a także Barbara Pioterczak i Adam Kulik z Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Małgorzata Łukasiak i Andrzej Cuch, zgłoszeni z Komitetu Wyborczego "SLD - Lewica Razem". Skład nowej rady uzupełniają: Tadeusz Łubianka, Marzanna Filiks, Andrzej Gągała i Ireneusz Surmacz z KWW "Nasza Mała Ojczyzna" Nowodwór oraz Czesław Chachaj, Sławomir Janiszek i Jan Grzechnik z KW PSL.

Frekwencja w niedzielnym głosowaniu w gminie Nowodwór była jedną z najwyższych w regionie i wyniosła 58,84 procent.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2019 ias24.eu.