Środa, 25 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Powiatowe eliminacje Pucharu Tymbarku

2017-10-25 19:03:34

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór była gospodarzem powiatowych eliminacji Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U-12 dziewcząt. W zawodach rozegranych w środę 25 października wzięło udział pięć drużyn, z których do kolejnej rundy mogła awansować tylko najlepsza.

Prawo to wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie, a drugie miejsce zajął UKS "Legion" Grabów Szlachecki. To dwie drużyny wyraźne odstawały od reszty stawki, wygrywając swoje mecze bez straty choćby jednej bramki. O awansie zadecydował bezpośredni mecz, w którym dziewczęta z Dęblina pokonały gospodynie 2:0. - W zgodnej opinii obserwatorów obydwie ekipy prezentowały równy poziom. Nasze piłkarki mają dobrą technikę, ale rywali okazały się silniejsze i bardziej skuteczne, bo na cztery okazje dwie zamieniły na gole. My z kolei przy stanie 0:1 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a potem zaryzykowaliśmy otwartą grę, którą rywalki zakończyły skutecznym kontratakiem - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową opiekun "Legionu" Gustaw Serafin.

W pozostałych meczach jego podopieczne wygrały 6:0 z piłkarkami ze Stężycy, 4:0 z Kłoczewem i 2:0 z Leopoldowem. W klasyfikacji końcowej za SP 4 Dęblin i "Legionem" Grabów Szlachecki uplasowały się kolejno reprezentacje szkół podstawowych ze Stężycy, Leopoldowa i Kłoczewa.

Zespół prowadzony przez Gustawa Serafina zagrał w składzie: Klaudia Niedziela, Julia Niedziela, Julia Okoń, Karolina Serafin, Katarzyna Nowicka, Maria Prządka, Nikola Pikuła i Gabriela Jędrych.

© 2009-2018 ias24.eu.