Sobota, 20 Kwietnia 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Pomoc rodakom na Wschodzie

2018-11-18 08:23:24

Szkoła Podstawowa w Grabowie Szlacheckim po raz drugi włącza się w akcję pomocy Polakom, mieszkającym na Wschodzie. Dary będą zbierane do końca przyszłego tygodnia, by jeszcze przed świętami otrzymali je rodacy z Białorusi i Ukrainy.

- Pierwszy raz na apel puławskiego Stowarzyszenia "Przeszłość - Przyszłości" odpowiedzieliśmy przed rokiem. W akcję zaangażowali się wtedy nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i nauczyciele oraz wiele innych osób. Wszyscy życzliwie ocenili tę inicjatywę, dlatego nie wahaliśmy przed podjęciem kolejnego wyzwania - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor SP w Grabowie Szlacheckim Katarzyna Słabik.

W ramach akcji są zbierane m.in.: produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, w tym makarony, kasze, ryż, cukier, konserwy, słodycze, kakao czy kawa, a także książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci oraz maskotki. Prowadzący zbiórkę ze Szkolnego Koła Wolontariatu przyznają, że mile widziane będą również kartki ze świątecznymi życzeniami.

Akcja "Polacy - Rodakom" potrwa do 23 listopada. Potem wszystkie dary, zebrane przez stowarzyszenie, zostaną zapakowane i przekazane Polakom, którzy mieszkają za wschodnią granica.


(fot. arch. SP w Grabowie Szlacheckim)

© 2009-2019 ias24.eu.