Poniedzialek, 10 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Pół miliona na inwestycje

2020-07-04 13:40:18

Gmina Nowodwór jest wśród samorządów, które odebrały promesy, zapowiadające dotacje z rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa. Miejscowy samorząd otrzyma 500 tysięcy złotych.

Taka pomoc na pewno się przyda, ponieważ tak jak inne samorządy, z powodu pandemii wpływy do budżetu gminy są mniejsze. Z kolei wydatków nie brakuje i będziemy razem z radnymi poważnie rozważać jak wykorzystać dodatkowe środki. Być może przeznaczymy je na przebudowę dróg gminnych w Trzciankach i Grabowie Szlacheckim. Przetarg na wykonanie tych robót jest już przygotowywany. Kolejne zadanie to modernizacja trasy powiatowej w Zawitale, która również jest bardzo potrzebna - mówi wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

Wszyscy samorządowcy, którzy otrzymali promesy, czekają teraz na szczegółowe warunki wydatkowania pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Nieoficjalne zapowiedzi wskazują, że nabór wniosków ma być ogłoszony przez wojewodę lubelskiego w sierpniu, a przyznane środki będzie można wykorzystać nie tylko w tym roku.

Wójt Piotrowski odebrał promesę, zapowiadającą rządową dotację, od posła Przemysława Czarnka w Starostwie Powiatowym w Rykach w towarzystwie wicestarosty Dariusza Cenkiela.


(fot. UG Nowodwór)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.