Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Piłkarki szlifują formę

2017-03-12 15:47:07

Piłkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Legion", działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór, mają realne szanse na awans do półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Właśnie przygotowują się do wiosennej rundy spotkań w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodziczek, w której na razie zajmują drugie miejsce, premiowane awansem.

W drużynie prowadzonej przez Gustawa Serafina występują uczennice z klasy szóstej i młodsze. Piłkarki ZSO w Grabowie zdają sobie sprawę, że przed nimi poważne wyzwanie, ponieważ rywalizacja jest bardzo wyrównana, ale zapowiadają ambitną walkę do ostatniego meczu. - W walce o udział w półfinałach w praktyce liczą się cztery zespoły, między którymi różnice punktowe są niewielkie. My tracimy do lidera, czyli AZS Biała Podlaska, dwa punkty, ale mamy taką samą liczbę oczek co "Dubler" Opole Lubelskie i o dwa wyprzedzamy "Niedźwiadka" Chełm. Wszystko rozstrzygnie się podczas dwóch wiosennych turniejów, z których pierwszy zagramy 18 marca - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej opiekun UKS "Legion" Gustaw Serafin.

Oprócz wymienionych zespołów w lidze grają jeszcze UKS "Piątka Plus" Biała Podlaska, "Sparta" Biłgoraj i Górnik Łęczna. Pierwsze zawody w rundzie wiosennej odbędą się w Chełmie, natomiast ostatni turniej jest planowany na początek kwietnia w Opolu Lubelskim. Dwie najlepsze drużyny z województwa lubelskiego zagrają w półfinałach Mistrzostw Polski w Krakowie, a ich przeciwnikami będą zespoły z Podkarpacia, Małopolski i województwa świętokrzyskiego.

© 2009-2018 ias24.eu.