Czwartek, 21 Listopada 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Nowe siłownie na powietrzu

2019-08-07 13:46:48

Dwie nowe "siłownie pod chmurą" powstaną w gminie Nowodwór. Przetarg na urządzenie takich obiektów w Niedźwiedziu i w Grabowie Ryckim został ogłoszony, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na początek października.

- Na razie miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą poćwiczyć na podobnych urządzeniach w Nowodworze, Trzciankach, Grabowie Szlacheckim i Zawitale. Wszystkie powstały w ubiegłym roku dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Teraz skorzystamy z dotacji, który pozyskaliśmy z rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

Obiekt w Niedźwiedziu powstanie przy miejscowej szkole podstawowej, a znajdą się w nim: orbitrek, wahadło, wioślarz, wyciąg górny, poręcz i drabinka. Strefa przy świetlicy środowiskowej w Grabowie Ryckim będzie bardziej rozbudowa. Oprócz urządzeń do ćwiczeń powstanie tutaj plac zabaw z piaskownicą, karuzelą, huśtawkami i zestawami zręcznościowymi. Cały teren zostanie ogrodzony. W obydwu miejscach będą zamontowane również stoły do szachów i ławki.

Ostateczny koszt robót będzie znany po wyłonieniu wykonawcy, czyli w połowie sierpnia. Ponad połowę pieniędzy na ten cel gmina otrzyma z budżetu państwa, a obydwa obiekty mają być gotowe do 4 października.


(fot. msit.gov.pl)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.