Piątek, 29 Maja 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Nowa firma odbierze odpady

2019-12-27 08:31:53

Kończy się dotychczasowa umowa na odbiór odpadów od mieszkańców gminy Nowodwór. Od 1 stycznia usługi te będzie świadczyć inna firma niż obecnie, ale dla właścicieli nieruchomości, z których będą odbierane śmieci, zmiana nie będzie odczuwalna.

- Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów, z których korzystniejszą ofertę złożyła firma z Garwolina. To ona najpóźniej na przełomie grudnia i stycznia dostarczy mieszkańcom nowy harmonogram odbioru odpadów. W przeciwieństwie do dotychczasowych zasad, po Nowym Roku będziemy się rozliczać nie ryczałtowo, lecz za tonaż rzeczywiście odebranych śmieci - zapowiada wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski.

Nowa umowa zostanie podpisana tylko na osiem miesięcy. Od września wejdą bowiem w życie nowe przepisy ustawowe, dotyczące odpadów komunalnych, do których samorządy muszą dostosować swoje rozporządzenia, regulaminy i inne przepisy prawa lokalnego.

Firma, która będzie od stycznia odbierać odpady z nieruchomości w gminie Nowodwór będzie dostarczać śmieci do Zakładu Usług Komunalnych w Puławach, z którym samorząd ma oddzielną umowę na zagospodarowanie odpadów.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.