Piątek, 29 Maja 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Nie hejtuję - reaguję!

2019-12-04 18:44:56

Malwina Grabek ze Szkoły Podstawowej w Nowodworze wygrała ogólnopolski konkurs plastyczny, organizowany w ramach akcji "Nie hejtuję - reaguję" przez Fundację "Dajemy dzieciom siłę". Praca Malwiny (na zdj.) została najwyżej oceniona przez jurorów w kategorii autorów z klas IV - VI szkół podstawowych.

Zanim uczestnicy akcji przystąpili do przygotowywania dzieł plastycznych, w szkołach zgłoszonych do udziału w akcji odbywały się zajęcia, poświęcone przemocy i innym niebezpiecznym zjawiskom w sieci. - Uczestniczyli w nich uczniowie w wieku od 7 do 13 lat, którzy w drugim etapie przygotowywali plakaty na temat cyberprzemocy ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka.

Malwina Grabek z klasy VIb zgłosiła przepiękną propozycję, wykonaną w programie graficznym, która spodobała się nie tylko członkom szkolnej komisji, ale również jurorom ogólnopolskiego konkursu - relacjonuje koordynatorka akcji w SP Nowodwór Mariola Cąkała.

To kolejny w ostatnich tygodniach sukces Malwiny Grabek, która niedawno została laureatką wojewódzkiego konkursu "Twoja krew, życie innych", organizowanego z okazji 70-lecia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

W konkursie "Nie hejtuję - reaguję" do etapu ogólnopolskiego szkoła z Nowodworu zgłosiła jeszcze trzy inne prace. W kategorii uczniów klas I - III były to - propozycja wykonana wspólnie przez Szymona Grudkę z klasy II i Wojciecha Przybysza z klasy III (zdj. 2) oraz Aleksandrę Kulik (zdj. 3) także z klasy III, natomiast w starszej kategorii - praca Oliwii Głodnickiej (zdj. 4) z VIb.


(fot. SP w Nowodworze)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.