Czwartek, 21 Lutego 2019

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Młodzież wobec prawa

2018-01-19 16:16:12

Współczesna młodzież doskonale radzi sobie w sieci, ale nie zawsze zdaje sobie sprawę jakie skutki może mieć jej aktywność w internecie. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim w gminie Nowodwór w piątek 19 stycznia rozmawiali o tym z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Funkcjonariusze tłumaczyli młodym ludziom jak powinni się zachować zanim cokolwiek napiszą albo opublikują w sieci, czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią chronić, jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z mediów społecznościowych i jakie mogą być skutki fali hejtu. Policjanci wyjaśniali także gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach oraz kogo i w jaki sposób o nich informować.

Negatywne zjawiska czyhające na młodych użytkowników internetu nie były jedynym tematem czwartkowego spotkania. Od młodszej aspirant Katarzyny Szewczuk i dzielnicowego, starszego aspiranta Roberta Kępki szóstoklasiści i uczniowie oddziałów gimnazjalnych dowiedzieli się również jaka jest ich odpowiedzialność za wykroczenia czy przestępstwa, albo w jakich sytuacjach nieletni mogą za nie odpowiadać jak dorośli.

Takie spotkania edukacyjne w szkole w Grabowie Szlacheckim są organizowane także dla młodszych uczniów. W tym miesiącu z przedszkolakami rozmawiali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, którzy również informowali jak unikać zagrożeń, a jeśli się przytrafią, gdzie szukać pomocy i do czego służą numery alarmowe.


(fot. SP w Grabowie Szlacheckim)

© 2009-2019 ias24.eu.