Sobota, 15 Grudnia 2018

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Młodzi sportowcy zostali docenieni

2018-03-03 19:56:14

Młodzi sportowcy w gminy Nowodwór należą do najlepszych w powiecie. Wśród laureatów tegorocznych nagród starosty ryckiego jest piłkarka z Grabowa Szlacheckiego, a w podsumowaniu współzawodnictwa sportowego, oprócz placówki z Grabowa Szlacheckiego, na podium znalazła się także szkoła z Nowodworu.

Aleksandra Mateńka z klasy VII Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim jest jedną z pięciorga sportowców wyróżnionych Nagrodą Starosty Ryckiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Jej najważniejsze sukcesy to czwarte miejsce w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt (Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych) i szóste miejsce także w finale ogólnopolskim Turnieju "Mała Piłkarska Kadra Czeka". Poza tym Aleksandra Mateńka jest regularnie powoływana na konsultacje szkoleniowe kadry wojewódzkiej.

Wręczenie nagród starosty ryckiego było połączone z podsumowaniem współzawodnictwa sportowego w szkołach. W kategorii "Igrzyska Dzieci", w której są oceniane szkoły podstawowe, Grabów Szlachecki zajął drugie miejsce, ustępując nieznacznie reprezentacji SP nr 2 w Rykach. W ścisłej czołówce tego zestawienia placówka z Grabowa Szlacheckiego jest od kilkunastu lat, co, biorąc pod uwagę liczbę uczniów, jest olbrzymim sukcesem dzieci i ich nauczycieli wychowania fizycznego. Na podium w kategorii gimnazjów znaleźli się także uczniowie SP w Nowodworze, którzy zajęli trzecie miejsce.

© 2009-2018 ias24.eu.