Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: K. Konopka z nagrodą za promocje ekologii w domu

2017-05-17 20:27:31

Gimnazjalista Kacper Konopka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowodworze został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Ekologia w moim domu", organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Lublinie. Uczeń klasy Ia zajął pierwsze miejsce w kategorii multimedialnej.

Uczestnicy rywalizacji mieli przeanalizować zwyczaje ekologiczne w swoich domach, biorąc pod uwagę m.in.: postępowanie z różnego rodzaju odpadami, zużycie energii, zanieczyszczenie i zużycie wody oraz emisję do atmosfery toksycznych substancji, które powstają przy ogrzewaniu.

Kacper Konopka, który pracował pod kierunkiem nauczycielek Danuty Szewczak i Marioli Cąkały, zaproponował film, pokazujący zalety ekologicznego życia w domu, a jego wysiłek docenili jurorzy. Laureat odebrał zasłużoną nagrodę, a jego opiekunki otrzymały podziękowania za wsparcie ucznia.

W tym samy konkursie szkołę z Nowodworu reprezentowały również uczennice klasy Ia i klas III gimnazjum - Wiktoria Wawer, Patrycja Cuch i Izabela Grzelak, które pod kierunkiem Agnieszki Pietrzak przygotowały prace pisemne.

Honorowymi patronami rywalizacji byli prezydent Lublina, Lubelski Kurator Oświaty, Okręg Środkowo-Wschodni Polskiego Klubu Ekologicznego i Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


(fot. ZSO w Nowodworze)

© 2009-2018 ias24.eu.