Sobota, 29 Lutego 2020

Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Inauguracja Klubu Seniora

2019-07-23 13:24:38

Starsi mieszkańcy gminy Nowodwór mogą się jeszcze zapisywać do nowego Klubu Seniora. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek 22 lipca wzięły udział 54 osoby, ale na liście chętnych może się pojawić jeszcze kilka nowych pozycji.

- Wszyscy uczestnicy poniedziałkowego spotkania złożyli już deklaracje, oświadczenia i inne dokumenty, a to oznacza, że są już pełnoprawnymi członkami klubu. W związku z tym, że są w tej grupie osoby, które nie brały udziału we wstępnej rekrutacji 12 lipca, jeszcze raz przedstawiliśmy zasady działania klubu i osoby prowadzące poszczególne grupy - relacjonuje kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowodworze Justyna Walaszek. OPS będzie realizować projekt "Druga młodość" we współpracy z Gminą Nowodwór i Stowarzyszeniem "Prosumus" z Wólki Puławskiej.

Klub będzie mieć swoją siedzibę w pomieszczeniach byłego komisariatu policji, które zostały już wyremontowane, a teraz są wyposażane. Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, przez dwa lata będą się tutaj odbywać m.in. zajęcia rękodzielnicze, florystyczne i kulinarne, porady specjalistów chorób kręgosłupa i rehabilitantów, wizażystów czy dietetyków. W planach są również zajęcia zdrowego stylu życia i fitness, poradnictwo prawne i psychologiczne oraz wyjazdy do teatru i kina.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.