Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Historyczny sukces na dożynkach wojewódzkich

2017-08-28 13:46:26

Zaledwie tydzień temu Koło Gospodyń Wiejskich z Grabowa Ryckiego cieszyło się ze zwycięstwa w powiatowym konkursie wieńców dożynkowych, a w niedzielę 27 sierpnia miało kolejny powód do zadowolenia. Okazało się, że propozycja z gminy Nowodwór zajęła pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim w kategorii wieńców tradycyjnych.

Wójt Ryszard Piotrowski przyznaje, że nie pamięta, by taki sukces zdarzył się w przeszłości. - Po cichu liczyliśmy na podium, ale miejsce na najwyższym jego stopniu jest dla nas ogromną niespodzianką, powodem do dumy i zobowiązaniem, ponieważ będziemy reprezentować całe województwo na przyszłorocznym krajowym święcie plonów - przyznaje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Piotrowski. Jednocześnie deklaruje, że samorząd dołoży wszelkich starań, by pomóc KGW z Grabowa Ryckiego w przygotowaniach do dożynek ogólnopolskich.

W kategorii wieńców tradycyjnych za KGW Grabów Rycki uplasowały się - na drugim miejscu - Brzeziny w gminie Puchaczów w powiecie łęczyńskim i Stasin w gminie Wojciechów w powiecie lubelskim oraz na trzecim - Garbów w powiecie lubelskim i Stężyca w powiecie ryckim. W konkursie wieńców współczesnych pierwsze miejsce zajęły Pilaszkowice w gminie Rybczewice w powiecie świdnickim, drugie przypadło wsi Marynin w gminie Konopnica w powiecie lubelskim, a trzecią nagrodę odebrała Bychawka w gminie Bychawa w powiecie lubelskim.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.