Wtorek, 19 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Nowodwór
Nowodwór 71A
08-503 Nowodwór
tel 81 866 10 18
fax 81 866 10 19
nowodwor.eurzad.eu
sekretariat@nowodwor.eurzad.eu
Newsletter

Nowodwór: Gmina reprezentacja w Pucharze Tymbarku

2017-10-01 10:30:04

Perspektywa gry na stadionie PGE Narodowym oraz obejrzenia na żywo meczu piłkarskiej reprezentacji Polski i osobistego spotkania z kadrowiczami Adama Nawałki stoi przed drużynami, które zagrają w nowej edycji Turnieju Piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Wśród zespołów, które powalczą o te nagrody będzie siedem ekip z gminy Nowodwór w powiecie ryckim.

Swoje reprezentacje we wszystkich kategoriach wiekowych wystawiają obydwa zespoły szkół ogólnokształcących - w Grabowie Szlacheckim i w Nowodworze. Pierwszą placówkę będą reprezentować dziewczynki z drużyn U-8, U-10 i U-12, a drugą - chłopcy U-12. W związku z niewielką liczbą chłopców w rocznikach, które mogą wystartować w turnieju obydwie szkoły postanowiły też wystawić wspólne ekipy chłopców, którzy powalczą w kategoriach U-8 i U-10.

Wszystkie zespoły już przygotowują się do rywalizacji, która w ubiegłym roku dla dziewczynek z U-10 ZSO w Grabowie Szlacheckim zakończyła się dopiero na etapie wojewódzkim. - Tym razem o podobny sukces będzie trudno, ponieważ niemal wszystkie zawodniczki z tej ekipy teraz zagrają w U-12, czyli będą się mierzyć ze starszymi rywalkami. Nie jesteśmy jednak bez szans i postaramy się zaprezentować jak najlepiej, dlatego z optymizmem przystępujemy do tegorocznych zmagań - zapowiada opiekun piłkarek i piłkarzy z Grabowa Szlacheckiego Gustaw Serafin.

Pierwsze mecze eliminacyjne odbędą się już na początku października, a finał rozgrywek o Puchar Tymbarku jest planowany na 2 maja przyszłego roku.


(fot. arch. G. Serafina)

© 2009-2018 ias24.eu.